A 10 FSC alapelv számos, itt nem részletezett kritériumot tartalmaz. Az erdőgazdálkodási gyakorlattal közvetlenül az 5. ERDEI HASZONVÉTEL és a 6. KÖRNYEZETI HATÁSOK foglalkozik. A 3. AZ ŐSLAKOSOK JOGAI egyáltalán nem, a 10. ÜLTETVÉNYEK csak kevéssé érinti részvénytársaságunkat, minimális az ültetvényeink területe.
A 8. ELLENŐRZÉS ÉS ÉRTÉKELÉS és a 9. A NAGY TERMÉSZETVÉDELMI ÉRTÉKŰ ERDŐK FENNTARTÁSA alapelvek előírásaival kapcsolatban az erdeink állapotára, hozamára, valamint az értékes állományaink nevelésére, fenntartására vonatkozóan kísérleti területeket jelöltünk ki, ahol erdeink fejlődését és a környezeti változásokat nyomon tudjuk követni.
1. A TÖRVÉNYEK, ILL. AZ FSC ALAPELVEINEK TISZTELETBEN TARTÁSA
Az erdőgazdálkodásnak tiszteletben kell tartania az adott ország összes vonatkozó törvényét, valamint azokat a nemzetközi egyezményeket és megállapodásokat, melyeknek az ország aláírója, valamint meg kell felelnie az FSC Alapelveinek és Kritériumainak.
2. TULAJDON- ÉS HASZNÁLATI JOGOK ÉS KÖTELEZETTSÉGEK
Az erdei erőforrásokhoz való hosszú távú tulajdon- és használati jogok egyértelműen meghatározottak, dokumentáltak és törvényileg megalapozottak.
3. AZ ŐSLAKOSOK JOGAI
Az erdőgazdálkodási tevékenységnek fenn kell tartania vagy erősítenie kell az erdészeti dolgozók és a helyi közösségek hosszú távú társadalmi és gazdasági jólétét.
4. KÖZÖSSÉGI KAPCSOLATOK ÉS A DOLGOZÓK JOGAI
Az erdőgazdálkodási tevékenységnek fenn kell tartania vagy erősítenie kell az erdészeti dolgozók és a helyi közösségek hosszú távú társadalmi és gazdasági jólétét.
5. ERDEI HASZONVÉTEL
Az erdőgazdálkodási tevékenységnek támogatnia kell az erdő sokféle termékének és szolgáltatásának hatékony használatát, a gazdasági életképesség és a környezeti és társadalmi haszon sokrétűségének fenntartása érdekében.
6. KÖRNYEZETI HATÁSOK
Az erdőgazdálkodásnak meg kell őriznie a biológiai sokféleséget, és a velejáró értékeket, a vízutánpótlást, a talajt, az egyedi és sérülékeny ökoszisztémákat és tájakat, így fenntartva az erdő ökológiai funkcióját és egységét.
7. GAZDÁLKODÁSI TERV
A gazdálkodási terv – az erdőgazdálkodás méretének, a tevékenység intenzitásának megfelelően - írott, végrehajtott és aktualizált. A gazdálkodás hosszú távú céljai és azok elérésének módja pontosan meghatározott.
8. ELLENŐRZÉS ÉS ÉRTÉKELÉS
Az erdőgazdálkodás mértékének és intenzitásának megfelelően folyamatos ellenőrzést (monitoringot) kell végezni az erdő állapotának, az erdei termékek terméshozamának, az eredettanúsításnak, a gazdálkodási tevékenységek és azok társadalmi és környezeti hatásainak értékelésére.
9. A NAGY TERMÉSZETVÉDELMI ÉRTÉKŰ ERDŐK FENNTARTÁSA
A nagy természetvédelmi értékű erdőkben a gazdálkodási tevékenységnek fenn kell tartania vagy javítania kell azokat a jellemzőket, melyek ezen erdőket meghatározzák. A nagy természetvédelmi értékű erdőkkel kapcsolatos döntéseket mindig elővigyázatosság elvével összefüggésben kell mérlegelni.
10. ÜLTETVÉNYEK
Az ültetvényeket az 1-9 számú alapelveknek és a kritériumoknak, valamint a 10 számú alapelvnek és kritériumainak megfelelően kell tervezni és kezelni. Míg az ültetvények a társadalmi és gazdasági előnyök széles skáláját nyújthatják, és hozzájárulhatnak a világ erdei termékek iránti igényének kielégítéséhez, ki kellene egészíteniük a természetes erdők kezelését, valamint csökkenteni kellene a természetes erdők terhelését, elő kellene segíteniük azok helyreállítását és megőrzését.