A SEFAG Erdészeti és Faipari Zrt. kezelésében levõ erdőállományokból a Somogy megyei Kormányhivatal Erdészeti Igazgatósága által készített és felügyelt erdőtervek, valamint az erre épülő évenként jóváhagyott erdőgazdálkodási tervek alapján 400.000-420.000 m3 bruttó fatömeg termelhető ki, amely az éves üzemtervi lehetőségeknek csak 80-85 %-a. A kitermelt fatérfogat nagyságrendje és fafaj megoszlása alapján a magyar állami tulajdonú erdőgazdálkodók közül a legnagyobb mennyiséget képviselők között foglal helyet társaságunk.
A sokszínű somogyi erdőkben végzett erdőhasználati tevékenység változatos technológiai megoldást igényel. A fiatal és középkorú erdők neveővágásai, az erdő természetes felújulását elősegítõ bontó- és végvágások, a természetes folyamatokat részben követő alátelepítéses felújítások, de még a mesterséges erdőfelújítás előtti tarvágások is nagy szakszerűséget és odafigyelést követelnek meg szakembereinktől. A fakitermelés nehéz fizikai-, és sokrétű szakmai munka, ezért szigorú technológiai fegyelmet kíván. A folyamatirányításban ezt precíz vágásszervezési tervek készítésével biztosítjuk, amelyekre alapozva végzik vállalkozóink munkájukat. Így közel 1500 fő - kistelepüléseken élő ember - jut munkához a fakitermelésben és a fahasználat egyéb mûveleteiben.
A somogyi erdőállományokból kitermelt kiváló szövetszerkezetű tölgy fűrészipari alapanyagoknak jó híre van hazánkban és az országhatárokon kívül is. Az általunk kezelt erdők széles palettát felölelő fafaj-összetételéből kiemelendõ a szinte egyedülállóan nagy mennyiségő ezüst hárs és mézgás éger ("Somogy fenyőfája") alapanyag termelése.
A fahasználat munkájának gyümölcse annak a famennyiségnek az előteremtése, amely a társadalom faanyag igényének zavartalan ellátásához szükséges. Így az erdő fája hasznosul és megújulásának, megújításának feltételei is megteremtődnek.
A faanyagok, választékok anyagmozgatását, vevőinkhez való eljuttatását nagy teljesítményű, korszerű tehergépkocsikkal, vállalkozók végzik. Az időjárásbiztos úthálózat hossza az országos átlag alatt van, két méter hektáronként, azonban a földutak megfelelő karbantartásával, valamint a közbenső rakodók készleteivel biztosítani tudjuk az anyagmozgatás folyamatosságát.