A 10 FSC alapelve közül a 8. Ellenőrzés és értékelés, valamint a 9. A nagy természetvédelmi értékű erdők fenntartása alapelvek előírásainak alapján az általunk kezelt erdők állapotára, hozamára, valamint az értékes állományaink nevelésére, fenntartására vonatkozóan kísérleti területeket jelölt ki Részvénytársaságunk. Célunk, hogy az erdőrészletek kijelölt mintaterületein az erdők fejlődését, valamint a környezeti változások erdőállományokra gyakorolt hatásait nyomonkövessük.
Monitoring tevékenységünket a Somogy Megyei Kormányhivatal is támogatja, a Kormányhivatal Erdészeti Igazgatósága pedig szakmai tanácsaival segíti.
A mintaterületek kijelölése során fő szempont volt, hogy az érintett erdészetekre jellemző, nagy természeti értékkel bíró, változatos termőhelyi, erdőállomány és korszerkezetű őshonos erdőállományokat vizsgáljunk, és gyűjtsünk róluk adatokat. Összesen 16 mintaterületen folynak jelenleg a vizsgálatok.
Az első felvételezéseket 2013. májusában végeztük el, összehasonlításra, a változások elemzésére alkalmas adataik több év távlatában lesznek majd. Fontosnak tartjuk, hogy a kiértékelésére alkalmas mennyiségű felvételi adat birtokában a vizsgálatok eredményeket dokumentáljuk, és nyilvánosan is elérhetővé tegyük.
Monitoring tevékenységünk legfrissebb vizsgálati eredményét itt találja!